داغ ترین ها

ورود / عضویت

Arduino Tech

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

طبق سوالاتی که مطرح می‌شد مشاهده کردم که افراد بسیار زیاد‌ی در نصب کتابخانه‌های آردوینو مشکل دارند، از این رو تصمیم گرفتیم که در این پست به آموزش نصب کتابخانه در نرم‌افزار آردوینو بپردازیم.

کتابخانه چیست؟

کتابخانه‌ها مجموعه‌ای از کد‌های از پیش تعریف شده می‌باشند که می‌توانید از آن ها در  کدنویسی برای بسیاری از سنسور‌ها ، ماژول‌ها ،شیلدها و… استفاده کنید.ااستفاده از کتابخانه‌ها باعث ساده شدن وظیفه برنامه نویش و همچنین صرفه جویی در وقت می‌شود. به عنوان مثال کتابخانه استانداره Servo.h موجود در نرم‌افزار آردوینو ، کدنویسی سروو موتورها را بسیار ساده کرده است.

نصب کتابخانه‌ها

استفاده از Library manager

برای نصب یک سری از کتابخا‌نه‌های استاندار می‌توانید از library manager موجود در نرم‌افزار آردوینو استفاده کنید( library manager  در آردوینو ۱٫۶٫۲ به بالا قابل دسترسی می باشد). برای دسترسی به این بخش نرم‌افزار آردوینو را باز کنید و منوی Sketch مسیر include library >library manager  را دنبال کنید.

arduino-libraries

با باز شدن llinrary manager لیستی از کتابخانه‌‌های استاندار را مشاهده می‌کنید.اکنون برای مثال قصد داریم کنابخانه thread را نصب کنیم ، برای این منظور از در قسمت Filter your search عبارت thread را وارد می‌کنیم. در لیست نتایج کتابخانه مورد نظر را پیدا می‌کنیم  و بر روی install کلیک می‌کنیم. (همانند تصویر زیر)با انجام این عمل کتابخانه مورد نظر شما از اینترنت دانلود می‌شود و به صورت خودکار به نرم‌افزار شما اضافه می‌شود.

Library-Manager

روش دوم  Importing a .zip Library

کتابخانه ها اغلب به صورت یک پوشه یا فایل ZIP توزیع می شوند. نام پوشه، نام کتابخانه است. درون پوشه یک فایل .cpp، یک فایل  .h و اکثر اوقات یک فایل keywords.txt، یک پوشه Examples، و فایل های دیگری که کتابخانه به آن احتیاج دارد، موجود است. ابتدا کتابخانه خود را دانلود کنید و آن را در مسیر دلخواه ذخیره کنید.در نرم‌افزار آردوینو از منوی sketch مسیر include library> add .ZIP library را دنبال کنید:

arduino-libraries1سپس در پنچره باز شده  آدرس  فایل zip کتابخانه دانلود شده مورد نظر را وارد کنید و OK را بزنید. در صورت موفقیت‌آمیز بودن عملیات پیام labrary added to libraries را مشاهده می‌کنید.(همانند تصویر)

arduino-libraries2

مجید امانی

مجید امانی

توی زمینه رباتیک، الکترونیک، میکروکنترلر و IT فعالیت می کنم...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *