داغ ترین ها

ورود / عضویت

Arduino Tech

عضویت در سایت

فراموشی رمز عبور

آردوینو، پلتفرم فوق‌العاده‌ای برای کسانی است که نیاز به دسترسی به توسعه‌ی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دارند، اما تعبیه‌ی دستورات صوتی در این پروژه‌ها بدون چالش امکان‌پذیر نمی‌باشد. MOVI، یک واحد ترکیب‌کننده و تشخیص صوتی مستقل با قابلیت‌های کاملی است که با هدف راحت‌تر کردن این وظیفه طراحی شده است.

MOVI، مخفف عبارت “رابط صوتی من”، به دلایل مختلفی دارای جذابیت است. درحالیکه اغلب سیستم‌های تشخیص صوتی ساخته شده برای دستگاه‌های مصرفی از دیتابیس‌های مبتنی بر فضای ابری جهت درک گفته‌های کاربر استفاده می‌کنند، MOVI دارای دو گیگابایت دیتابیس آنبرد متسکل از تا ۲۰۰ جمله و عبارت قابل سفارشی‌سازی است. Audeme کمپانی سازنده‌ی MOVI، از سادگی فوق‌العاده‌ی برنامه‌ریزی این سیستم و همچنین ایمنی بالای آن یاد کرده است.

MOVI1

پوشش MOVI Arduino نیز یک ترکیب‌کننده‌ی صوتی است. طبق اعلام Audeme، این دستگاه همواره به یک شیوه به جملات پاسخ می‌دهد. این دستگاه همچنین دارای یک معرف قابل برنامه‌ریزی است، به این معنی که کاربران می‌توانند چگونگی ارجاع به دستگاه را در طول پروژه‌هایشان تنظیم نمایند.

مثال شرح داده شده در صفحه‌ی کیک‌استارتر این کمپانی به منظور نمایش یکی از کاربردهای ساده اما قابل توجه این دستگاه، کنترل نور را با استفاده از دستورات صوتی نشان می‌دهد که در این شیوه کاربران نه تنها قادر به روشن و خاموش کردن لامپ‌ها با فرامین صوتی هستند، بلکه همچنین می‌توانند دستور تغییر رنگ را نیز دهند، یا با بیان عباراتی مانند “من حس رومانتیکی دارم” یا “میخواهم استراحت کنم” به دستگاه اشاره می‌نماید که نور و رنگ لامپ‌ها را تنظیم نماید.

انتظار می‌رود در صورت درست اجرا شدن تمامی برنامه‌ها، عرضه‌ی این دستگاه از اوایل سال ۲۰۱۶ صورت گیرد.

منبع : gizmag
مجید امانی

مجید امانی

توی زمینه رباتیک، الکترونیک، میکروکنترلر و IT فعالیت می کنم...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *